| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Load Capacity | 330 lbs |
| Item Height | 38.2" |
| Type | Folding Ladder |
| Material | Iron |
| Color | White & Black |
| Weight | 10.58lbs / 4.8kg |
| Step Quantity | 2Pcs |
| Weight Capacity | 330lbs / 150kg |
Check the listing for details. New Durable Non-slip 2 Step Ladder Folding Steel Step Stool 330 Lbs Max Load. Color: White & Black, Condition: New. Listed at 37.99 USD. Ladder is a practical tool helping you easily reach up to a certain height. Are you fond of this item?. With so portable size, it can save much space when not in use. All in all, this ladder is a great gadget that you could not miss out!