| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Scan Accuracy | 0.1 mm |
| Max. Scanning Width | 700 mm |
| Export File Formats | .asc |
| MPN | ESE160G |
| Max. Scanning Height | 700 mm |
| Brand | Einscan |
| Type | Desktop |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Max. Scanning Depth | 700 mm |
| Model | V2 |
| Features | Turntable |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Scanning Technology | Structured Light |
| Interface | USB 2.0 |
Check the listing for details. 2024 EinScan SE 3D Scanner V2, Fixed/ Auto Dual Mode, Wide Scan Range For PC/Mac. Condition: New. Listed at 1199.00 USD. EinScan SE V2 3D Desktop Scanner - Dual-Mode Fixed and Auto Scan Key Features: Dual scan modes: Auto Scan and Fixed Scan Single scan speed: 1s Single shot accuracy of