| Bag Width | 24 cm |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic |
| Occasion | Business, Casual, Formal, Party/Cocktail, Travel, Wedding, Workwear |
| Size | Small |
| Lining Colour | Brown |
| Bag Depth | 7 cm |
| Exterior Colour | White / Grey |
| Accents | Dragon |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Style | Shoulder/crossbody |
| Features | Convertible |
| Finish | Crocodile |
| Hardware Colour | Gold |
| Handmade | No |
| Character | Tori |
| Bag Height | 13 cm |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Lambskin |
| Handle/Strap Colour | Gold |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | Tory Burch |
| Hardware Material | Brass |
| Model | Tory Burch Eleanor |
| Strap Drop | 40.5cm |
| Theme | Dragon |
| Handle/Strap Material | Metal |
| Product Line | TORY BURCH ELEANOR |
Check the listing for details. NEW ELEANOR EMBOSSED SHOULDER/CROSSBODY RECTANGULAR BAG Warm White. Condition: New with tags. Listed at 227.60 USD. To celebrate the Year of the Dragon, our Eleanor Rectangular Bag is emblazoned with the mythical creature in pavé crystal. Wear the leather strap over the shoulder or crossbody. Crossbody Bags. Pavé dragon logo.