| ISBN | 9781319409289 |
|---|---|
| Subject Area | Science |
| Publication Name | Environmental Science for the Ap® Course |
| Publisher | Freeman & Company, W&H |
| Item Length | 11.1 in |
| Subject | Chemistry / Environmental (See Also Environmental Science), Life Sciences / Biology |
| Publication Year | 2023 |
| Type | Study Guide |
| Format | Hardcover |
| Language | English |
| Item Height | 1.3 in |
| Educational Level | High School, Elementary School |
| Author | Rick Relyea, Andrew Friedland |
| Item Weight | 72.3 Oz |
| Item Width | 9.4 in |
| Number of Pages | 832 Pages |
Check the listing for details. New! Environmental Science for AP Course, Andrew Friedland/Rick Relyea 4th Ed.. Condition: Brand New. Listed at 90.00 USD.