| MPN | EO-25A |
|---|---|
| Brand | Estwing |
| Style | AXE |
| Item Package Quantity | 1 |
| Package Level | unit |
| Size | 14" |
| Model Number | EO-25A |
| Supplier Declared Dg Hz Regulation | not_applicable |
| Item Name | ESTWING Camper's Axe - 14" Hatchet with Forged Steel Const.. |
| Included Components | Axe |
| Model Name | EO-25A |
| Item Type Keyword | axes |
| Number Of Items | 1 |
| Color | Orange |
| Customer Package Type | Standard Packaging |
| Unit Count | 1.0 |
| UPC | 034139612025 |
Check the listing for details. New Estwing Camper's Axe Orange EO-25A. Color: Orange, Condition: New. Listed at 55.05 USD. PATENTED SHOCK REDUCTION GRIP - Reducing impact vibration by 70%, Estwing's molded shock reduction grip provides optimal slip-free comfort, durability and superior grip in all jobsite conditions. New Camper's Axe Orange 14" overall.