| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | Shimano |
| Shell Width | 68 mm |
| Color | Silver |
| Bottom Bracket Shell Type | BSA (English) |
| Set Includes | Bottom Bracket |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 110.5/113/119mm |
| Brand | First Components |
| Spindle Type | Square Taper - JIS |
| Model | MP60 |
| Compatible Bike Type | Road Bike - Touring |
| Number of Items | 4 |
| Item Weight | 268 g |
| Part Type | Bottom Bracket |
Check the listing for details. First Components Bicycle Bottom Bracket Square Taper JIS Various Sizes. Color: Silver, Condition: New. Listed at 18.95 USD. First Components Bicycle Bottom Bracket Square Taper JIS Various Sizes - Brand new never installed - Thread: BC1.37"x24T - Bearing: 2pcs sealed - Axle: Boron steel - Steel & nylon cups - Aluminum sleeve - Feel free to contact us if you have any questions - Thanks for looking