| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | FLEXON |
| Department | Unisex Adults |
| Frame Color | Black |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Theme | Designer |
| Pattern | Solid |
| Model | E1110 |
| Vintage | No |
| Unit Type | Unit |
| Personalized | No |
Check the listing for details. NEW FLEXON E1110 001 BLACK AUTHENTIC EYEGLASSES 55-18-145. Condition: New without tags, Made in China. Listed at 55.36 USD. MODEL: E1110 001. CAN BE MADE INTO SUNGLASSES. ACTUAL PHOTOS OF THESE GLASSES. COLOR: BLACK.