| Country of Origin | China |
|---|---|
| Manufacturer Color | 001 |
| Color | Black |
| MPN | FLX J4002 001 50mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Brand | Flexon |
| Frame Color | Black & Blue |
| Department | Youth |
| Type | Eyeglasses |
| Model | J4002 |
| Frame Material | Metal & Plastic |
| Style | Rectangle |
| Features | Titanium Bridge |
| Lens Socket Width | 50mm |
| Temple Length | 135mm |
| UPC | 883900204057 |
Check the listing for details. NEW FLEXON JUNIOR J4002 001 Black Eyeglasses 50mm with Titanium Bridge & Case. Color: Black, Condition: New with tags, Made in China. Listed at 69.95 USD. FLEXON has made the ascent from humble beginnings to its present position: a worldwide leader in affordable luxury eyewear. FLEXON eyeglasses include demo lenses with FLEXON logo etched into the lens.