| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Cart Type | 3 Wheels |
| Motorized | No |
| Material | Aluminum Alloy, PP, EVA |
| Color | Black |
| Weight Capacity | 20kg/ 44.09lbs |
| Features | Collapsible |
| Wheel Diameter | (Front) 19cm/ 7.48in, (Rear) 27cm/ 10.63in |
| Rear Wheel Clearance | 71cm/ 27.95in |
| Product Size (W*H) | 165*102cm/ 64.96*40.15in |
| Package Size: | 29.5*24.5*83cm/ 11.61*9.65*32.68in |
| Item Weight | 4.1kg/ 9.04lbs |
Check the listing for details. New Foldable 3 Wheel Golf Pull Push Cart Trolley with Scorecard Drink Holder. Color: Black, Condition: New. Listed at 96.36 USD. The Compact Size Allows You to Put It Anywhere! and It Can Be Easily Stabilized by Simply Depressing the Brake Pedal on the Left Rear Wheel with Your Foot. ⭐ User-friendly: It Is Ergonomic and Can Be Applied to Most Teenagers and Adults.