| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Caltric |
| MPN | 191-2351, 191-2312, 191-1798 |
| Compatible Brand | Onan |
| Compatible Model | For Onan Microlite Microquiet Camppower Rv |
| Item Length | 175.8 mm |
| Item Width | 78.3 mm |
| Item Height | 78.3 mm |
| Teeth | Gear Teeth-24 |
| Number in Pack | 1 |
| Color | Black |
| Items Included | Starter |
| Item Weight | 4lb 8oz |
| Voltage | 12 V |
| Material | Metal |
| Rotation | CCW |
| Power Source | Gas |
| Type | Starter |
| Starter Type | PMDD |
| Manufacturer Part Number | 5919AA1002 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. New for Onan Microlite Microquiet Camppower Rv Starter. Color: Black, Condition: New. Listed at 37.00 USD. Premium Quality Replacement Part STARTER12 VOLT CCW 24 TOOTH DRIVE For Onan Microlite Engines Models: KV ENGINEKY ENGINEKVC ENGINE Order Includes: 1x Starter