| Display Resolution | 390 x 390 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | 010-02862-10 |
| Material | Plastic |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | GPS |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Time |
| Display Size | 1.2" (30.4 mm) diameter |
| Language | English |
| Item Height | 42.2 mm |
| Model | Garmin vivoactive 5 |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Heart Rate Monitor, GPS |
| Sensors | Accelerometer, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 36 g |
| UPC | 0753759324902 |
Check the listing for details. NEW Garmin vívoactive 5 GPS Watch - Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 199.99 USD. This warranty covers the unit for any manufacturer defects. Warranty & Support.