| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Garrett Leight |
| Bridge Width | 25 mm |
| Character | Vision |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Department | Unisex |
| Features | Full Rim |
| Frame Color | Black |
| Frame Material | Plastic |
| Model | Wiltern |
| MPN | Wiltern |
| Style | Full Rim |
| Temple Length | 145 mm |
| Theme | Designer |
| Type | Eyeglasses |
| Vintage | No |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Character Family | Cars |
| Lens Socket Width | 46 mm |
| Product Line | Eyewear |
| Vertical | 38 mm |
Check the listing for details. NEW GARRETT LEIGHT WILTERN EYEGLASS FRAME PLASTIC BLACK MBK-BS-MDKT 46-25-145. Condition: New with tags. Listed at 129.95 USD. Welcome to our store | contact us - Eyeglasses - - Sunglasses - - Reading Glasses - - Eyewear Cases - Garrett Leight Wiltern Eyeglasses The frame is sold with demo lenses that have a logo stamped on them in ink. The frame can be fitted with real lenses at most optical stores. This frame provides comfortable fit and flatters a variety of face shapes. These eyeglasses are crafted from high quality, durable premium acetate plastic. Original case is included. The glasses are made in China. This is an authentic piece of eyewear acquired directly from the manufacturer. Please feel free to ask any questions you may have about this item. We have more similar items for sale listed in our eBay store. Condition : New Brand : Garrett Leight Style : Wiltern Size : 46-25-145 Lens height : 38 mm Color code : mbk-bs-mdkt Frame color : matte black / brushed silver / matte dark tortoise Spring hinges : no Hard case : original MSRP : $480.00 About STORE CONTACT US if you have any questions or concerns about our eyewear products or online shopping experience. Your feedback is valuable to us, and we are always here to assist you. quick links Listings Contact Us