| Top Type | Flip Lock |
|---|---|
| Color | Blue |
| Set Includes | Bottle |
| Material | BPA-Free Plastic |
| Brand | Gatorade |
| Personalize | No |
| Type | Water Bottle |
| Volume | 30 oz. |
| Item Height | 10 1/4" |
| Theme | Gym, Sport |
| Features | BPA-Free, Dishwasher Safe, Refillable, Reusable, Squeeze |
| Team | ACC |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Weight | 30 oz |
| Item Width | 3" in Diameter |
| UPC | 052000 014761 |
Check the listing for details. NEW! Gatorade Gx Hydration System Non-Slip 30oz Squeeze Water Bottle. Color: Blue, Condition: New. Listed at 19.95 USD. Item brand new with free shipping!