| Brand | Jacobs |
|---|---|
| Includes | O-Ring |
| Threads | 3/4-16 Straight (non-tapered) |
| Type | Jake Brake Electrical Connector |
| Overall length | 1.762" / 44.76 MM |
| USA SHIPPING DEAL | Pay Shipping For One, Then ALL SHIP FREE |
| Manufacturer Part Number | 017366 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| SELLER LOCATION | USA |
| Hex size | .875" (7/8") / 22.23 MM |
| Pin diameter | .181" / 4.59 MM |
Check the listing for details. New Genuine Jacobs Jake Brake Electrical Connector Plugs 017366 Engine Exhaust. Condition: New. Listed at 22.95 USD. New Genuine Jacobs Jake Brake Electrical Connector Plugs with O-Ring, for Engine Exhaust Brake, Part Number 017366. Hex size.875" (7/8") / 22.23 MM.