| accessory_type | Other |
|---|---|
| maximum_pressure_psi | 155 PSI |
| pack_size | 1 |
| product_weight_lb | 0.06 lb |
| returnable | 30-Day |
| tools_product_type | Test Equipment Part/Accessory |
| manufacturer_warranty | 1 Year Warranty |
| product_depth_in | 4.88 in |
| product_height_in | 9.5 in |
| product_width_in | 3 in |
| UPC | 313055869844 |
Check the listing for details. NEW Genuine Powermate Durable Replacement Pressure Switch 125 - 155 PSI. Condition: New. Listed at 22.95 USD. A pressure switch regulates air pressure in the compressor. Powermate pressure switch is durable and long lasting. 4 port with bleeder. Product Width (in.).