| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Item Length | 104cm |
| Brand | Golferdoc |
| Type | Swing Setter |
| Item Height | 5cm |
| Model | VisionTrack Pro GREEN |
| Age Group | Adult |
| Features | For Right & Left-handed |
| Experience Level | Beginner |
| Sport/Activity | Golf |
| Best for | Alignment |
| Item Weight | 0.5kg |
| Item Width | 5cm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. NEW Golferdoc Brand Green golf Swing Training Aid trainer Alignment VisionTrack. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 49.99 USD. Most golfers are confused about how and where the club moves during the golf stroke. Swing on the path of the pros. Improve your accuracy & start hitting fairways. Properly aligns your stance in relation to the target.