| Pattern | Tortoise Shell |
|---|---|
| Occasion | All Occasions, Bachelorette Party, Bridal Shower, Christmas, Engagement, Halloween, New Year's |
| Color | Brown |
| Material | Glass |
| Item Length | 9.5in |
| Brand | BELLA LUX |
| Personalize | No |
| Type | Pitcher |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 9.5in |
| Theme | Tortoise Shell |
| Style | Contemporary |
| Features | Easy to Fill, Decorative, hand blown, hand wash only |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 9in |
Check the listing for details. NEW Hand Blown Tortoise Shell Glass Pitcher 9.5in Chic Barware. Color: Brown, Condition: New. Listed at 49.99 USD. Featuring a stunning tortoise shell design, this eye-catching pitcher adds warmth and sophistication to any table. Crafted from quality glass, it includes a convenient side handle and a smooth-pour spout for easy serving.