| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Does not apply |
| Item Height | Does not apply |
| Item Length | Does not apply |
| Item Width | Does not apply |
| Type | Does not apply |
| Bucket Capacity (gal) | 6 gallon |
| Cleaning Tool Type | Pails/Buckets/Tubs |
| Color | Blue |
| Color/Finish Family | Blue |
| Commercial/Residential | Commercial,Residential |
| Features | No Additional Features |
| Lid Included | No |
| Material | Plastic |
| Pack Size | 1 |
| Product Weight (lb) | 3 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Shape | Rectangle |
| Manufacturer Warranty | Satisfaction Guaranteed, Return to store with receipt |
| Product Depth (in) | 25 in |
| Product Height (in) | 10.75 in |
| Product Width (in) | 12 in |
Check the listing for details. NEW Heavy-Duty 6 Gal. Plastic Rectangular Mop Cleaning Bucket Comfort Grip. Color: Blue, Condition: New. Listed at 23.50 USD. The Unger 6-Gallon Heavy-Duty Professional Cleaning Bucket holds more than 6 Gal. of liquid. The bucket can accommodate a scrubber up to 14 in. L. This bucket features measurement marks and 2-pour spouts for easy emptying. Rectangular shape is ideal for dipping squeegees and scrubbers Holds more than 6 Gal. of liquid and accommodates squeegees and scrubbers up to 14 in. L Durable blue plastic construction Accepts casters for easy portability Comfort grip handle Highly visible measurement marks 2 plastic pour spouts Note: product may vary by store