| Cut | Double-Cut |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Gray |
| Material | Alloy Steel, Steel |
| Item Length | 16 in |
| Brand | Heller |
| Type | Flat File |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | Returns accepted |
| Item Height | 17/32 in thickness |
| Model | Wavy Tooth |
| Coarseness | Second |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 1 1/2 in |
Check the listing for details. New Heller 16” Flat Second Cut Wavy Teeth File. Color: Gray, Condition: New. Listed at 31.85 USD. (tylr21) New Heller 16” Flat Second Cut Wavy Teeth File. Listing is for 1 piece, new from factory box. Price includes FREE SHIPPING!!