| Cut | Double-Cut |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Gray |
| Material | Steel |
| Item Length | 4 in |
| Brand | Heller |
| Type | Hand File |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | Returns accepted |
| Item Height | 1/8 in thickness |
| Model | Swiss Pattern |
| Coarseness | Second |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 17/32 in |
Check the listing for details. New Heller 4" Swiss Pattern Hand File, 2nd Cut. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 14.85 USD. (tylr30) New Heller 4" Swiss Pattern Hand File, 2nd Cut. Specifications include: 17/32" width and 1/8" thickness. Listing is for 1 piece and includes FREE SHIPPING!!