| Shape | Square |
|---|---|
| Color | Green / Multicolor Graphics |
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Material | Ceramic |
| Item Length | 9 in |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | ZRIKE Brands |
| Type | Baking Dish |
| Heat Resistance | 400 Degrees |
| Care Instructions | Machine Washable up to 100°F |
| Model | Hello Kittly Snowman Holiday Ceramic Baker Pan |
| Features | Dishwasher Safe, Easy Clean, Microwaveable, Oven Safe |
| Item Width | 9 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. NEW Hello Kitty Snowman Christmas Holiday Green Ceramic 9in Square Baker Pan. Color: Green / Multicolor Graphics, Condition: New, Made in China. Listed at 25.99 USD. Made of ceramic, this oven-safe pan is easy to clean and dishwasher safe. This adorable baking dish is a must-have for any Hello Kitty lover! Use the photos as your guide as they show the actual new ceramic baking dish you will receive in excellent condition.