| Compatible Brand | For HP |
|---|---|
| Brand | HP |
| Type | Docking Station |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1.77" |
| Color | Black |
| Ports | USB-C |
| Item Length | 4.8" |
| Item Width | 4.8" |
Check the listing for details. NEW HP USB-C Dock G5 - Single Cable for Charging, Networking, or Data Transfers. Color: Black, Condition: New. Listed at 95.88 USD. (SINGLE-CABLE SOLUTION – Add your accessories and up to three displays to the dock. Hardware Interface DisplayPort, USB Type C, USB Docking Station, HDMI, USB 3.0. Total USB Ports 6. excluded ). Number of Ports 12.