| Pattern | Solid |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Item Depth | 12 in |
| Brand | Igloo |
| Type | Cooler Bag |
| Capacity | 36 Can |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 12 in |
| Model | SNAP DOWN |
| Theme | Logo |
| Style | Every day |
| Features | Shoulder Strap, Split Lid |
| Can Capacity | 36 |
| Number of Wheels | None |
| Item Width | 15 |
| Item Weight | 2 lb |
Check the listing for details. NEW Igloo MaxCold SEADRIFT SNAP DOWN Cooler Bag 36-Cans Insulated Soft Foldable. Color: White, Condition: New. Listed at 49.99 USD. New out of a case box.