| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0045242006878 |
| MPN | 2155-AC |
| Material | Polycarbonate |
| Item Length | 6.5 in |
| Brand | Milwaukee |
| Lumens | More Than 6000 lm |
| Type | Worklight |
| Item Height | 13.75 in |
| Voltage | 277 V |
| Number of LEDs | 1 |
| Cord Type | Cordless |
| Item Width | 6.5 in |
| Item Weight | 7.15 lbs |
| Lighting Technology | LED |
Check the listing for details. New in box Milwaukee 2155-AC Radius led 70w temporary site light. Condition: New, Made in China. Listed at 135.79 USD. At 7.15 lbs, it is a lightweight yet powerful tool for any DIY enthusiast or professional contractor. If you can use this unit, go ahead and buy it.