| Maximum LAN Data Rate | 1000 Mbps/1 Gbps |
|---|---|
| Network Connectivity | Wired-Ethernet (RJ-45) |
| Network Management Type | Unmanaged |
| MPN | GS105E-2A1NAS |
| Item Length | 4" |
| Brand | NETGEAR |
| Type | Ethernet Switch |
| Item Height | 1" |
| Model | Netgear GS105 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of LAN Ports | 5 |
| Item Width | 4" |
| Interface | Ethernet (RJ-45) |
| Product Line | NETGEAR ProSafe |
Check the listing for details. NEW IN BOX Netgear 5 Port GB Plus Switch GS105. Condition: New. Listed at 29.99 USD. NEW IN BOX Netgear 5 Port GB Plus Switch GS105 New Sealed ***package shows a little wear - small tear in plastic wrap*** Free Us Shipping (lower 48 only)