| Installation | hardware included |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| MPN | INFSPKRF757TUS |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | YES |
| Brand | Infinity |
| Type | Tweeter(s) |
| Speaker Size | 3/4in |
| Model | REF757T , INFSPKRF757TUS |
| sensitivity | 93 dB at 2.83V |
| RMS Power | 45W |
| Country of Origin | Unknown |
| frequency response | 2,500-21,000 Hz |
| UPC | 050667379940 |
Check the listing for details. NEW Infinity Reference 757T 3/4" 19mm 135W Peak Tweeter Component Speaker PAIR. Condition: New, Made in Unknown. Listed at 99.95 USD. Starfish™ bracket for mounting in factory tweeter locations. The Starfish™ bracket facilitates mounting in factory tweeter locations, making installation easier. flush- and surface-mount hardware included.