| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM0510 |
| OE/OEMPartNumber | 87340510 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 18 1/2" |
| Core Width | 3" |
| Inlet | 2 1/2" |
| Outlet | 2 1/2" |
| Core Length | 1.375 |
Check the listing for details. New Intercooler for Case/ Holland OE# 87340510. Condition: New. Listed at 1607.99 USD.