| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2000 |
| OE/OEMPartNumber | 1030188, 15078353, 15741292, 97071601 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 30 7/8" |
| Core Width | 26 1/4" |
| Core Thickness | 1 11/16" |
| Inlet | 3 3/8" |
| Outlet | 3 3/8" |
Check the listing for details. New Intercooler for Chevy/GMC OE# 1030188. Condition: New. Listed at 1235.95 USD.