| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2206 |
| OE/OEMPartNumber | 4C346K775BCA, 5C346K775AA |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 25 5/8" |
| Core Width | 21" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Inlet | 3 1/4" |
| Outlet | 3" |
Check the listing for details. New Intercooler for Ford OE# 4C346K775BCA. Condition: New. Listed at 692.99 USD.