| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2019 |
| OE/OEMPartNumber | C3Z6K775AA, F8126K775AE, 13C466K775AD, YC356K775AC |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 30" |
| Core Width | 17 13/16" |
| Core Thickness | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
Check the listing for details. New Intercooler for Ford/Sterling OE# C3Z6K775AA. Condition: New. Listed at 692.99 USD.