| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2156 |
| OE/OEMPartNumber | 1AA00095S, 1AA0095S, 2AA00095, 3AA0063, BHT1SA00111 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 24 1/16" |
| Core Width | 33 1/2" |
| Core Thickness | 1 5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Freightliner OE# 1AA00095S. Condition: New. Listed at 1357.95 USD.