| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2232 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 41 1/4" |
| Core Width | 24 5/8" |
| Core Thickness | 1 5/8" |
| Inlet | 4" Straight |
| Outlet | 4" Straight |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar 7600. Condition: New. Listed at 1071.95 USD.