| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2257 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 39 7/16" |
| Core Width | 13 5/16" |
| Core Thickness | 4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar Core 13 5/16" x 39 7/16". Condition: New. Listed at 1178.99 USD.