| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2051 |
| OE/OEMPartNumber | 1674001, 1694793C92, 1655734C1, 2015966C1, 4854300001, 1694793C91 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 30" |
| Core Width | 22 1/2" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar OE# 1674001. Condition: New. Listed at 1292.95 USD.