| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2055 |
| OE/OEMPartNumber | 1E3658, 1674332C1, 4854705002 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 26 1/4" |
| Core Width | 32" |
| Core Thickness | 1 5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar OE# 1E3658. Condition: New. Listed at 1278.95 USD.