| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2301 |
| OE/OEMPartNumber | 2507377C1 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 27 7/8" |
| Core Width | 9" |
| Core Thickness | 3 9/16" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar OE# 2507377C1. Condition: New. Listed at 892.99 USD.