| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2355 |
| OE/OEMPartNumber | 2613049C91, 1E0066230000, 2602924C91, 1S0066230000 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Width | 7 3/4" |
| Core Thickness | 4 1/4" |
| Inlet | 3 1/2" |
| Outlet | 3 1/2" |
| Core Length | 38" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar OE# 2613049C91. Condition: New. Listed at 1394.95 USD.