| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2304 |
| OE/OEMPartNumber | W6932001, P2318001 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 37 1/8" |
| Core Width | 15 7/8" |
| Core Thickness | 2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Kenworth and Peterbilt OE# W6932001. Condition: New. Listed at 1135.95 USD. Problems are usually misunderstandings and with a little patience, can be easily resolved.