| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2063 |
| OE/OEMPartNumber | L411300A1119, L411300A0814, 4862000001, L411300A1024 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 39 5/8" |
| Core Width | 21 3/16" |
| Core Thickness | 2 1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Kenworth OE# L411300A1119. Condition: New. Listed at 1071.99 USD.