| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2266 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 24 1/2" |
| Core Width | 20" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Inlet | 100mm Flanged |
| Outlet | 100mm Flanged |
Check the listing for details. New Intercooler for Mack Core 20" x 24 1/2" thickness 2 3/4". Condition: New. Listed at 1135.99 USD.