| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2080 |
| OE/OEMPartNumber | 1E3022, 1E319AD, 1E3587, 3MD13A, 3MD13AC, 3MD513MD13, 3MD51B, 3MD53B, 1E2787D, 1E3524, 4644208, IE3194D, 1E3395, 1E3408, 3MD51B3MD13A, 1E3525, 3MD13, 3MD53, 3MD13AM, 4644202, 4917204, 1E1014, 1E3085, 1E3589, 1E4014, 5325249000, 5329004000 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 30 7/16" |
| Core Width | 25 1/4" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Mack OE# 1E3022. Condition: New. Listed at 1071.99 USD.