| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2241 |
| OE/OEMPartNumber | 21016740, 3MD555M, 3MD564M |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 24 3/8" |
| Core Width | 20" |
| Core Thickness | 2 7/8" |
| Inlet | 100mm Flange |
| Outlet | 100mm Flange |
Check the listing for details. New Intercooler for Mack OE# 21016740. Condition: New. Listed at 1214.95 USD.