| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2068 |
| OE/OEMPartNumber | 3MD55AM, 1030008, 3MD16M, 3MD528M, 46412011 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 28 3/8" |
| Core Width | 25 3/4" |
| Core Thickness | 2 1/2" |
| Inlet | 4 1/2" |
| Outlet | 4 1/8" |
Check the listing for details. New Intercooler for Mack OE# 3MD528M. Condition: New. Listed at 1178.95 USD.