| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2163 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 23 3/8" |
| Core Width | 13" |
| Core Thickness | 3" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
Check the listing for details. New Intercooler for NGD with V8 Engine - Has 45 Degree Curved Inlet. Condition: New. Listed at 750.95 USD. Problems are usually misunderstandings and with a little patience, can be easily resolved.