| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2243 |
| OE/OEMPartNumber | 20071012173528, N4098001, 20070917141817, N7763001 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 37 1/4" |
| Core Width | 29 7/8" |
| Core Thickness | 1 5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Paccar OE# 20071012173528. Condition: New. Listed at 1264.95 USD.