| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2199 |
| OE/OEMPartNumber | 1E4955, 1E4580EXCH |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 25 7/8" |
| Core Width | 19 1/8" |
| Core Thickness | 3 1/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Peterbilt OE# 1E4955. Condition: New. Listed at 1178.95 USD.