| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2382 |
| OE/OEMPartNumber | T8789001, V0985001 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 26" |
| Core Width | 26 1/4" |
| Core Thickness | 2 1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Peterbilt OE# T8789001. Condition: New. Listed at 1321.95 USD.