| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| UPC | 5060402801792 |
| Brand | Kano |
| Maximum Video Resolution | 1080 p |
| Item Height | 6.9 in |
| Color | Yellow |
| Model | Kano |
| Connectivity | USB 2.0, USB-C |
| MPN | 1013 |
| Features | Flash/Light |
| Item Length | 9.29 in |
| Maximum Photo Resolution | 1080p |
| Item Width | 4.7 in |
Check the listing for details. NEW Kano 1013 1080p Bendable Webcam with LED Light Macro and Privacy Mode. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 23.70 USD. Kano 1080 Webcam. A 1080p webcam perfect for online lessons on any computer. Bend it to look in any direction, and use the light when it's dark. Slide the lens to Macro Mode to get up close and personal, or Privacy Mode for extra protection.