| Bag Width | 12 in |
|---|---|
| Shape | Trapezoid |
| Closure | Magnetic, Zip |
| Occasion | Business, Casual, Formal, Party/Cocktail, Travel, Wedding, Workwear |
| Handle/Strap Color | Gray |
| Handle Drop | 12.8 in |
| Size | Large |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 5 in |
| MPN | KL013 |
| Fabric Type | Rayon |
| Accents | Logo |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Accessories | Detachable Strap |
| Department | Women |
| Unit Type | Unit |
| Exterior Color | Gray |
| Style | Shoulder Bag |
| Features | Inner Pockets |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Pebbled |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 11 in |
| Character | Pebbles, Dumpling |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Leather, Satin |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | kate spade new york |
| Customized | No |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Lining Color | Gray |
| Model | Large Shoulder Bag |
| Strap Drop | 12.8 in |
| Theme | Classic, Designer |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Dumpling |
| UPC | 196021621369 |
Check the listing for details. Kate Spade Dumpling Large Pebble Leather Shoulder Bag Mountain Grey KL013 EUC. Condition: Pre-owned - Excellent. Listed at 89.99 USD. Kate Spade Dumpling Large Pebble Leather Shoulder Bag mountain grey. EXCELLENT . Condition is Pre-owned - Excellent. Shipped with USPS Ground Advantage.