| Power Source | Battery |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 0915 |
| Year Manufactured | 2000 |
| Item Depth | 2 in |
| Smart Home Compatibility | No, Amazon Alexa |
| Brand | Kidde |
| Type | Smoke Alarm |
| Number of Batteries | 1 |
| Model | 0915K |
| Features | Battery Backup |
| Power | Battery Operated |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 0.5 lb |
| UPC | 047871403745 |
Check the listing for details. NEW Kidde Smoke Fire Alarm battery basic general Model 0915K detector Sealed. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 18.45 USD. Model 0915K. New - Kidde Battery powered smoke alarm.